Hakkımızda

Hakkımızda

 

 

Komsubostan.com Nedir?

 

Komsubostan.com, yerel üreticileri, iyi tarım uygulayıcılarını ve organik tarım ile uğraşanları son tüketicilerle bir araya getiren gıda, tarım ve hayvancılığın aracısız online platformdur. Komşubostan.com sayesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki üreticilerin profillerini ziyaret eden tüketiciler taze, uygun fiyatlı ve güvenilir buldukları ürünleri bizzat ürün sahibi ile iletişime geçerek aracısız sipariş edebilmektedir. 

 

Komsubostan.com’un Oluşumu 

 

Tarlada 1.5 TL ye mal edilen bir kilo sebze pazarda 5 TL markette ise 7 TL’ye alıcı bulduğunda gece gündüz demeden çalışan üretici, alın terinin karşılığını alamadığına inanmaktadır. Öte taraftan pazardan ve marketten alışveriş yapan son tüketici ise fahiş gıda fiyatlarına katlanmaktadır. Kendileri de yüksek aracı maliyetlerinin market fiyatlarını arttırmasından mustarip olan girişimciler, üretici ile tüketici arasında komşuluk bağının tesisi için Komsubostan.com’u 2020 yılının mayıs ayında hayata geçirdi.

Komşubostan.com sayesinde yerel üreticiler, iyi tarım uygulayıcıları ve organik üretim yapanlar son tüketicilerle artık aracılar olmadan bir araya geliyor ve komşu komşusunu daha yakından tanıma imkanına kavuşuyor. Komsubostan.com olarak emeğe saygılı ve sürdürülebilir tarıma dönük uygulamalarımızla Anadolu’da bin yıllardır var olan küçük ölçekli tarımsal üretimin gelecek nesillere taşınmasına destek olmaya devam edeceğiz.

 

İlkelerimiz

 

Basında Biz

 

Sık Sorulan Sorular 

 

Android Mobil Uygulama için tıklayınız

 

ittt - Hakkımızda

 

mit - Hakkımızda