Nilce Bahçe ile Toprağın İzinde

Nilce Bahçe ile Toprağın İzinde

Nilce Bahçe ile Toprağın İzinde

Komşubostan.com üzerinden sizleri Türkiye’nin dört bir tarafındaki yüzlerce üreticiyle buluşturuyoruz. Sizler, ülkemizin topraklarını alın terleriyle sulayan üreticilerimizle tanıştıkça yeni yolculuklara çıkıyorsunuz. Biz ise sofralarınıza taşınan her yerel ürün ile yaşadığınız deneyime tanıklık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Doğal lezzetlere gerçekleşen yolculuklarınızı sitemizde yaptığınız yorumlar sayesinde yakından takip etmekle birlikte biz de arada size imrenip yollara düşmüyor değiliz. Sağ olsun değerli üreticilerimiz bizleri çiftliklerine, tarlalarına ve mandıralarına davet ediyor. Tüm bu davetlere icabet etmemiz mümkün olmasa da programımız elverdiğince değerli üreticilerimizin üretim heyecanını paylaşmak için yola çıkıyoruz.

Geçen aylarda yolumuz Ankara’ya düştü ve Nilce Bahçe’de keyifli birkaç saat geçirdik. Misafirperverliklerini asla unutmayacağımız emektar çiftin bahçesindeki ürünlerden tattık ve favorimizi belirledik. Nilce Bahçe’nin ‘‘en iyisini’’ sizlerle paylaşmadan önce üreticilerimizin hikayesinden bahsetmek istiyoruz kısaca. Yıllarca kurumsal sektörde çalıştıktan sonra emeklilik hayalleri olan hobi bahçeciliğine üç yıl önce adım atan çift, önceleri sadece ev içi tüketimleri için ürün yetiştirmişler. Verimli toprakları, emeklerinin karşılığını katbekat verdikçe ellerindeki ürünleri eşe dosta dağıtmaya başlamışlar. O esnada İstanbul’daki bir tanıdıkları onlara Komsubostan.com’dan bahsetmiş. O günü şöyle hatırlıyor çift: ‘’İstanbul’da oturan yakın bir yakınımız ile konuşuyorduk. Bize o tavsiye etti sitenizi. Üretici ile nihai tüketiciyi buluşturup aracı komisyonu almadığınızı söyledi. Yerel tarımın destekçisi olduğunuzu vurguladı. Tüm bunları duyunca biz de sitenize kaydolmaya karar verdik. Sonra siparişler için telefonum çalmaya başladı. Hobi olarak başladığımız uğraş bir baktık ki emeklilik işimiz olmuş’’.

Nilce Bahçe’de siparişler haftalık alıyor ve kolilenen siparişler Ankara’daki müşterilere araçla teslim edilirken, şehir dışındaki müşterilere ise 2 gün içerisinde kargo yoluyla ulaştırılıyor.

Nilce Bahçe’de semaver çayı eşliğinde ilerleyen keyifli sohbet saatlerce sürdü. Tabi bu sırada ekipçe lezzetli ürünleri tatma fırsatını elde ettik. Kuzukulağından reyhana farklı yeşillikleri, lezzetli meyveleri ve doğal gübre ile yetiştirilen sebzeleri gözlemledik. Taze ürünlere ek olarak geçmiş yılın çileklerinden yapılmış reçeli de afiyetle yedik. Test ettiğimiz ürünlerin hepsi geçer not alsa da bizim favorimiz ata tohumdan üretilen domatesler oldu. Düzce’deki akrabalarının köy evinden çıkan ata tohumlarını yıllara yayılan emeğinin sonucu çoğaltan çift kendilerini şanslı hissediyor ve ekliyor: ‘’Biz şehirde büyümüş olsak da çiftçi ailelerin çocuklarıyız. Yabancı ülke menşeli tohumların, topraklarımızı ele geçirmesi canımızı çok sıkıyor. Tabi bunda bizim de dahil herkesin payı var. Niyetimiz kimseyi suçlamak değil. Sadece zamanında sahip çıkamadık tohumlarımıza. İşte bu yüzden akrabalarımızın dede evinden çıkan ata domates tohumlarından haberdar olduğumuz gün nasıl mutlu olduk bilemezsiniz. O gün kendimize bir söz verdik. O domatesleri yetiştireceğiz, çevremizdekilerle paylaşacağız ve torunlarımıza miras bırakacağız’’.

‘’Yarınlara inanıyoruz’’ diye ekliyor çift, sohbetimiz sona doğru yaklaşırken ve ilave ediyorlar ‘’Türkiye üretmeye devam edecek ve kazanan yerel üretici ve nihai tüketici olacak’’.

Komşu Bostan ekibi olarak, yarınlarımza inanan üreticilerimizin olduğunu gördükçe, beklediğimiz güzel günlerin geleceğine bir kez daha ikna oluyoruz.

Nilce Bahçe’nin ürünlerine direkt ulaşmak ve Komşu Pazar üzerinden aracısız alışveriş yapmak için Nilce Bahçe ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Nilce Bahçe hakkında daha detaylı bilgi almak için Nilce Bahçe üretici profili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Komsubostan.com bültenine kayıt olun Nilce Bahçe ve diğer üreticilerimiz hakkında bilgi almaya devam edin!

Başka bir yolculukta, farklı bir coğrafyadan değerli üreticilerimizi sizlerle buluşturmak umuduyla…

Sonuç yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.