Süt Bon: Keçi Sütü Ürünlerinde Artizan Modelin Öncüsü

Süt Bon: Keçi Sütü Ürünlerinde Artizan Modelin Öncüsü

Süt Bon: Keçi Sütü Ürünlerinde Artizan Modelin Öncüsü

Komsubostan.com ailesi olarak üretici blogumuzun ilk yazısını sizlerle paylaşırken hayli heyecanlıyız. 14 Mayıs 2020 Dünya Çiftçiler günündeki kuruluşumuzdan bu yana değerli üreticilerimizin gönülden desteği ile günbegün büyüyoruz.

 

Komsubostan.com ile bir ilki gerçekleştiriyor ve Türkiye’nin dört bir tarafındaki üreticilerinin tek bir platformda herhangi bir ücret ödemeden tüketici komşularıyla buluşmasını sağlıyoruz. Bu sayede topraklarını alın teriyle sulayan değerli üreticilerimizin sesi oluyoruz. Diğer taraftan ise doğal ve sağlıklı beslenmek isteyen şehirli tüketicilerin aracılar olmadan üreticilerle alışveriş yapmasına ortam sağlıyoruz. Komsubostan.com ailesi olarak tazeye, doğala ve yerele olan yolculuğunuza yakından tanıklık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Üretici blogumuzdaki her yeni yazımız ile sizleri yeni yolcuklara çıkartacak ve Türkiye’nin dört bir yanındaki değerli üreticilerimiz ile buluşturacağız. Hedefimiz, tüketici komşunun üretici komuşusunu daha yakından tanıması ve üreten Türkiye’nin kazanması!

 

İlk yazımızda sizleri artizan üretimde öncü olan Süt Bon ile tanıştırmak istiyoruz.

ORP 2183.1 1 - Süt Bon: Keçi Sütü Ürünlerinde Artizan Modelin Öncüsü

Süt Bon, çok yalın bir aktarımla keçi sütünü iyi şekliyle üretebilmek için çabalayan bir çiftlik. Anadolu kültürüne yakışır bir biçimde, keçilerinin yüksek konforda verimli süt verebilmeleri için bir çaba harcanıyor Süt Bon’da. Keçilerine sunulacak besin maddeleri, onlara özel meralarda ve konforlu barınaklarda bitkisel ürünlerle sağlanıyor. Gösterilen özenin ve emeğin karşılığı, kaliteli keçi sütü ürünleri olarak geri dönüyor. Süt Bon’un sütleri tatlı, hoş kokulu ve sağlıklı. Sütlerinin belirli kalite standardında olabilmesi için analizlere ve değerlendirme sonuçlarına önem veriliyor.

 

Süt Bon, artizan üretimin öncüsü bir çiftlik dedik. Peki tam olarak nedir artizan üretim?

 

Artizan üretim modeli, Türkiye’de tarımı ileriye taşıyacak, çiftçileri geliştirecek ve aynı zamanda halkın doğal ürünlere ulaşabilmesini sağlayacak üretim biçimidir. Artizan üretim, fabrika şartlarında büyük üretimler ile süt ihtiyacını karşılamak değildir. Aksine, çiftliklerde sağlıklı ve doğal olarak üretilen sütü hiçbir bakteri etkileşimi olmadan sütün sağıldığı çiftlikte günlük olarak özenle hazırlamaktır. Tıpkı evde annemizin yaptığı şekilde el emeği ile…

 

Artizan üretim sayesinde tarımsal üretim yapan çiftçi emeğinin karşılığını hakkıyla alır. Üretici, özenle sağdığı sütünü aracılara ham madde olarak satıp maddi olarak güçlük çekmez. Tam tersine emeğine katma değer koyar ve bu sayede alın terinin karşılığını alır. Artizan üretim ile tüketici de gerçek ürünlere ulaşarak iyi ürünleri uygun şartlarda bulabilir.

 

Süt Bon çiftliğinde hakim olan inanç rekabetin daha iyiyi ve kaliteliyi üretmek üzerine olması gerektiği yönünde. Tabi bunun sağlanması için önce temel bir ihtiyacın karşılanmasına vurgu yapılıyor: evde annemizin yaptığı gibi üretim ve ürünlerin iyi şartlarda tüketicilere ulaştırılması.

 

Süt Bon ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Süt Bon’un Komsubostan profil sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ORP 1826 1 - Süt Bon: Keçi Sütü Ürünlerinde Artizan Modelin Öncüsü

Türkiye’nin aracısız tarım ve hayvancılık platformu Komsubostan.com, sizleri değerli üreticilerimiz ile buluşturmaya devam edecek.

 

Bültenimize üye olun ve takipte kalın!

 

Sonuç yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.