Balkonumdaki Yeşil Dünyam

Balkonumdaki Yeşil Dünyam

Balkonumdaki Yeşil Dünyam

Komşu Bostan olarak sizleri Türkiye’nin dört bir köşesindeki yüzlerce üreticiyle aracısız buluşturuyoruz. Sizler, ülkemizin topraklarını alın terleriyle sulayan üreticilerimizle tanıştıkça yeni yolculuklara çıkıyorsunuz. Biz ise sofralarınıza taşınan her yerel ürün ile yaşadığınız deneyime tanıklık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Komşu Bostan üreticileri arasında yer alan her  küçük işletmenin, çiftliğin, derneğin ve kooperatifin ayrı bir başarı hikayesi var. İnancın, kararlılık ve çalışkanlık ile harmanlanması ile ortaya çıkan değerli müesseselerimizi tanımak yerele ve doğala yolculuğun belki de başlangıcı.

Bu hikayemiz blogumuzda yayınlanan diğer üretici hikayelerinden biraz farklı çünkü bu kez sizi hobi olarak başlayan ve balkonları yeşillendiren bir üretim yolcuğuna çağırıyoruz.

Balkonumdaki Yeşil Dünyam

Üretici blogumuzun bu yazısında sizi Selda Hanım’ın Manavgat’taki balkonununda oluşturduğu yeşil dünyaya götürüyoruz. 10 yıldır balkonunda yaz kış demeden saksılarda sebze ve yeşilliklerini yetiştiren Selda Hanım, özellikle kış aylarında balkonuna çıkıp marul, roka, tere, maydanoz gibi saksı yeşilliklerini toplamaktan ve sofrasına koymaktan büyük bir keyif alıyor.

Selda Hanım’ın balkonunda devam ettirdiği üretimin temeli çocukluğuna dayanıyor. Bahçeli bir evde toprak aşkıyla büyüyen Selda Hanım, evlendikten sonra saksıda üretim fikrini balkonunda hayata geçirmek için eşiyle anlaşmış. 2 saksı ile başlayan yeşillik üretimi bugün irili ufaklı onlarca saksı ile devam ediyor. Saksılarını çocuğu gibi seven Selda Hanım, ”yaz kış sürekli ilk gün hissettiğim o heves ve keyifle ekiyorum saksılarımı” diye belirtiyor ve en mutlu olduğu anları ”tohumların çimlendirme sürecinden sonra uyanarak size günaydın demesi ve gerçekleşen ilk hasat” olarak aktarıyor.

Youtube ve Instagram kanalları üzerinden balkonundaki yeşil dünyayı takipçileriyle paylaşan Selda Hanım, saksıda ürün yetiştirmeye sıfırdan başlayanlara yardımcı olmayı ve küçük alanlarda nasıl yüksek verim alınabildiğini aktarmayı hedefliyor . Özellikle insanların evlerine kapandığı  pandemi döneminde paylaşımlarını arttıran Selda Hanım, birçok kişinin evinde kendi mini bahçesini kurmasına teşvik olmuş.

Selda Hanım’ın hobisi bize üretim için her zaman geniş alanlar gerektirmediğini bir kez daha hatırlatıyor. Tüm balkonların yeşil saksılarla renklenmesi dileğiyle…

Balkonumdaki Yeşil Dünyam hakkında daha detaylı bilgi almak için üretici detay sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Komşu Bostan bültenine kayıt olun, üreticilerimiz hakkında bilgi almaya devam edin!

Türkiye’nin aracısız tarım ve hayvancılık platformu Komsubostan.com, sizleri değerli üreticilerimiz ile buluşturmaya devam edecek.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Response to "Balkonumdaki Yeşil Dünyam"

  • Böylesi güzel, anlamlı bir sayfada yer almama vesile olan ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.