Fuse

Fuse

Üretici blogumuzdaki yayımlanan her yazının sizleri eşsiz bir yolculuğa çıkarttığına inanıyoruz. Üreticilerimiz arasında yer alan her çiftliğin, işletmenin, derneğin ve kooperatifin ayrı bir başarı hikayesi var. İnancın, kararlılık ve çalışkanlık ile harmanlanması ile ortaya çıkan değerli müesseselerimizi tanımak doğru ürünlere yapılan yolculuğun başlangıcı.

Bu blog yazımızda, Metalurji Yüksek Mühendisi olarak farklı sektör ve kademelerde 29 sene çalıştıktan sonra iş hayatının stres ve sıkıntılarından sıyrılmak ve kalan hayatını daha renkli geçirmek isteyen Fuat Bey’in hikayesini anlatmak istiyoruz. 2019 yılının eylül ayında tamamen tesadüfler sonucu doğal sabun ile tanışan Fuat Bey, araştırmacı kişiliğinin de etkisi ile ilginç sabun reçetelerini oluşturmaya ve kendi sabunlarını üretmeye başlamış.

IMG 20200711 WA0002 - Fuse

Ürettiği farklı sabun çeşitlerinden bir marka oluşturup tüketici komşularıyla paylaşmak isteyen Fuat Bey, markasına kendisinin ve eşinin baş harflerini vermiş ve Fuse Doğal Sabun 2019 yılı sonunda doğmuş. Fuse, Fuat Bey’den ve eşinden bir parça taşımanın ötesinde İngilizce eritmek ve bütünleştirmek manasına geliyor. Metalürji Mühendisliği zamanlarında maden kaynaştırmalarında kullandığı ‘’fuse’’ artık Fuat Bey için doğal içeriklerin birbiriyle buluşmasını ve bir ahenk içinde oluşan sabunlarını ifade ediyor. Fuse markası altında soğuk yöntem ve doğal yağlar ile üretilen 23 çeşit sabun bulunmakta. Fuat Bey, yağ seçimi ile ilgili şunu söylüyor ‘’Evimde; salatada kullandığım natural sızma zeytinyağının, sabunlarımdaki temel yağ olması üretimimin en güzel uygulamasıdır’’. Fuat Bey soğuk yöntem ile ilgili de bizlere bilgi veriyor: ‘’Soğuk yöntemde üretilen sabunlarda yağlar, düşük derecede sabunlaştığından, özelliklerini kaybetmeden maksimum fayda sağlamakta’’.

 

IMG 20200720 WA0051 - Fuse

Fuat Bey, sabunlarını üretirken hoş vakit geçirdiğini ve süreçten keyif aldığını belirtirken en büyük amacının tüketicilerin farklı sorunlarına çare olacak sabunlar imal etmek olduğundan bahsediyor. Kalıp sabunlara ek olarak doğal sıvı sabun ile eşinin el emeği göz nuru keçe kaplı sabunlar sunan Fuat Bey, ürünlerinin tüketilirken keyif alınmasını ve tüketici komşularına şifa olmasını temenni ediyor.

23 çeşit sabunuyla tüketici komşularına farklı bir deneyim sunmayı hedefleyen Fuse Doğal Sabun ürünlerine ulaşmak için üretici profil sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin aracısız tarım ve hayvancılık platformu Komsubostan.com, sizleri değerli üreticilerimiz ile buluşturmaya devam edecek.

Bültenimize kayıt olun ve takipte kalın!

 

Response to "Fuse"

  • Emekli olmama az kaldığı için yeni hobiler edinmek adına biraz araştırma yaparken sitenize rastladım. Oldukça detaylı çalışmalarınız var. Bundan sonra sitenizi takip edeceğim. Elinize sağlık…

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.