Neb’s Naturel

Neb’s Naturel

Neb’s Naturel

Komsubostan.com ailesi olarak üretici blogumuzun yeni yazısını sizlerle paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. 14 Mayıs 2020 Dünya Çiftçiler günündeki kuruluşumuzdan bu yana değerli üreticilerimizin gönülden desteği ve tüketicilerimizin platformumuza olan inancıyla günbegün büyüyoruz.

Komsubostan.com ile, özel bir girişim olarak, ilki gerçekleştiriyor ve Türkiye’nin dört bir tarafındaki üreticilerinin tek bir platformda herhangi bir ücret ödemeden tüketici komşularıyla buluşmasını sağlıyoruz. Bu sayede topraklarını alın teriyle sulayan değerli üreticilerimizin sesi oluyoruz. Diğer taraftan ise doğal ve sağlıklı beslenmek isteyen tüketicilerin aracılar olmadan üreticilerle alışveriş yapmasına ortam sağlıyoruz. Komsubostan.com ailesi olarak tazeye, doğala ve yerele olan yolculuğunuza yakından tanıklık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Üretici blogumuzdaki yayımlanan her yazının sizleri eşsiz bir yolculuğa çıkarttığına inanıyoruz. Üreticilerimiz arasında yer alan her çiftliğin, işletmenin, derneğin ve kooperatifin ayrı bir başarı hikayesi var. İnancın, kararlılık ve çalışkanlık ile harmanlanması ile ortaya çıkan değerli müesseselerimizi tanımak doğru besine yapılan yolculuğun belki de başlangıcı.

IMG 4663 scaled - Neb's Naturel

Bu yazımızda size Neb’s Naturel’den bahsetmek istiyoruz. ‘’Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’’ diyerek yola çıkan Fethiye’li iki kadın girişimci tarafından kurulan Neb’s Naturel azmin neleri gerçekleştirebileceğinin bir timsali. İstanbul’daki işini bırakıp tarlada üretime başlayan Nebahat Mert ile doğma büyüme Fethiyeli ve asıl mesleği avukatlık olan Güzin Çetkin Neşeli sıfırdan başladıkları noktadan Türkiye’nin dört bir tarafına ürün sevk eden hale gelmiş. Nebahat Hanım ile Güzin Hanım apayrı mesleklerden gelseler de üretmenin heyecanıyla işlerini şevk ile yapıyorlar. Onlarca ürünün Fethiye’deki tarlalarından Türkiye’nin dört bir tarafındaki sofralara giden serüveninden mutluluk duyan kurucu ortaklardan Nebahat Hanım ‘’Doğa ananın meyvesinden, sebzesinden, yaprağından, kabuğundan faydalanır ve şifalanırken onun bize sunduklarını değerli tüketici dostlarımızla paylaşırız’’ diye belirtiyor.

Doğalı yaşayan bireylerin ve doğaya saygılı üreticilerin çoğalmasını dileyen Neb’s Naturel kurucuları minimum atık politikası izliyor. Yetiştirilen hiçbir ürünün çöp olmadığını belirten kurucular tarlalarında kimyasal gübre ve ilaç kullanmadıklarının da altını çiziyor.

Tüm bunlara ek olarak Neb’s Naturel kurucuları çocuklarla gençlere toprağı ve tarımı sevdirmek ve bir farkındalık oluşturmak için çeşitli sosyal projeler üzerinde çalışıyor. Güzin Hanım’ın fikir öncüsü olduğu eğitim ve kamp konusunda Neb’s Naturel çatısı altında yakın zamanda gerçekleştirilecek teorik ve pratik uygulamalar ile tohumdan hasada gençlerin tarımsal üretim serüvenini yaşaması amaçlanıyor. Atölye çalışmalarının, çocuklara ve gençlere sunulacak bu eşsiz deneyimi pekiştirmesi düşünülüyor.

Tarhanadan, salçaya, zeytinden sağlıklı atıştırmalıklara, undan baharatlara kadar çok farklı ürün gamında üretim yapan Neb’s Naturel’in ürünlerine ulaşmak için üretici profilini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin aracısız tarım ve hayvancılık platformu Komsubostan.com, sizleri değerli üreticilerimiz ile buluşturmaya devam edecek.

Bültenimize kayıt olun ve takipte kalın!

Sonuç yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.