MayArtvin: Mayanın Peşinde

MayArtvin: Mayanın Peşinde

MayArtvin: Mayanın Peşinde

Komşubostan.com olarak sizleri Türkiye’nin dört bir tarafındaki yüzlerce üreticiyle aracısız buluşturuyoruz. Sizler, ülkemizin topraklarını alın terleriyle sulayan üreticilerimizle tanıştıkça yeni yolculuklara çıkıyorsunuz. Biz ise sofralarınıza taşınan her yerel ürün ile yaşadığınız deneyime tanıklık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Komsubostan.com üreticileri arasında yer alan her  küçük işletmenin, çiftliğin, derneğin ve kooperatifin ayrı bir başarı hikayesi var. İnancın, kararlılık ve çalışkanlık ile harmanlanması ile ortaya çıkan değerli müesseselerimizi tanımak yerele ve doğala yolculuğun belki de başlangıcı.

MayArtvin

Üretici blogumuzun bu yazısında sizi mayanın peşinde Artvin’e götürüyoruz. Nursel Özgüler, yirmi üç yıllık çalışma hayatından sonra emekli olup köy hayatını seçen bir kadın girişimci. Şehirde geçen yıllardan sonra eşi ile birlikte doğal köy hayatına geçiş yapan Nursel Hanım, kısa sürede köy hayatının şartlarına uyum sağlamış. Kışlık erzakını hazırlarken kendi ekmeğini de yapmaya başlamış. İçine sinen ekmeğe ulaşmak için atalarından beri kullanılagelen ekşi ekmek mayasını memleketinden getirtmiş. Pandemi döneminde insanların kendi ekmeklerini pişirme çabasına şahit olunca, herkesin atalarından gelen ve ekmeklerine lezzet katan asırlık mayasıyla tanışması gerektiğine inanmış. Girişimci ruhunun yol göstermesiyle, Nursel Hanım atalarından miras kalan mayasını MayArtvin adıyla markalaştırmış ve Türkiye’nin dört bir tarafına göndermeye başlamış. Ek olarak, ekşi mayasına doğal unlar katarak ürettiği ekmeklerini de tüketicilerle buluşturma konusunda hayli azimli. Nursel Hanım, ekşi mayasını ve ekmeklerini dikkatle paketledikten sonra büyük şehirlerden kasabalara kargolandığını aktarıyor.

Nursel Hanım’ın girişimcilik hikayesine şapka çıkarırken tüm kadın girişimcilerimize örnek olmasını umut ediyoruz.

MayArtvin hakkında daha detaylı bilgi almak için üretici detay sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Komsubostan.com bültenine kayıt olun, MayArtvin ve diğer üreticilerimiz hakkında bilgi almaya devam edin!

Türkiye’nin aracısız tarım ve hayvancılık platformu Komsubostan.com, sizleri değerli üreticilerimiz ile buluşturmaya devam edecek.

Response to "MayArtvin: Mayanın Peşinde"

  • Tebrikler … Mis kokulu ekmeklerinizi üretirken çok keyif aldığınızı biliyorum. Acaba glüten hassasiyeti olanlar için tavsiye eder misiniz?

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.