Süt Rüyası

Süt Rüyası

Süt Rüyası

Komsubostan.com ailesi olarak üretici blogumuzun üçüncü yazısı ile sizlerleyiz. 14 Mayıs 2020 Dünya Çiftçiler günündeki kuruluşumuzdan bu yana değerli üreticilerimizin gönülden desteği ile günbegün büyüyoruz.

 

Komsubostan.com ile, özel bir girişim olarak, Türkiye’nin dört bir tarafındaki üreticilerinin tek bir platformda herhangi bir ücret ödemeden tüketici komşularıyla buluşmasını sağlıyoruz. Bu sayede üreticilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmelerine katkı sağlıyoruz. Buna ek olarak doğal ve sağlıklı beslenmek isteyen şehirli tüketicilerin aracılar olmadan üreticilerle alışveriş yapmasına ortam sağlıyoruz.

 

Komsubostan.com ailesi olarak tazeye, doğala ve yerele olan yolculuğunuza yakından tanıklık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Üretici blogumuzdaki yayımlanan her yazının sizleri eşsiz bir yolculuğa çıkartacağına inanıyoruz. Üreticilerimiz arasında yer alan her çiftliğin, işletmenin, derneğin ve kooperatifin ayrı bir başarı hikayesi var. İnancın, kararlılık ve çalışkanlık ile harmanlanması ile ortaya çıkan değerli müesseselerimizi tanımak yerele ve doğala yolculuğun belki de başlangıcı.

 

Bu yazımızda sizleri rüyalarınızdaki süt ürünlerinin somutlaşmış markası Süt Rüyası ve markanın kurucusu Öznur Apaydın Arıkan ile tanıştıracağız.

 

DSC 0077 scaled - Süt Rüyası

 

Öznur Hanım, hem alaylı hem de mektepli süt ürünleri konusunda. Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Meslek Yüksek Okulu Süt ve Ürünleri Bölümü’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli süt işletmelerinde çalışmış. Ardından İŞ-KUR ve Halk Müdürlüğü bünyesinde meslek edindirme kurslarında eğitmenlik yapmış.
Öznur Hanım, eğitiminin üzerine koyduğu tecrübe sayesinde beş yıl önce kendi markasını kurmuş. Süt Rüyası önceleri sadece butik eğitimlere odaklanmışsa da son yıllarda satış için küçük çaplı üretime de başlamış. Öznur Hanım, Süt Rüyası faaliyete başladığından bu yana beyaz yakalılara, ev hanımlarına, sağlığına düşkün bireylere ve ilginç hobiler arayanlara kendi atölyesinde “ev yapımı süt ürünleri üretim eğitimi” ve yüksek randımanlı yoğurttan probiyotik tereyağı üretim eğitimleri vermektedir.

 

Düzenlediği butik eğitimlere yaklaşık 3 sene önce Süt Rüyası markası altında butik süt reçeli üretimi ile başlayan Öznur Hanım, özellikli peynir çeşitlerinde geniş bir ürün yelpazesine sahip. Müşterilerine katkısız, pastörize, şirden mayalı ve probiyotik peynir seçenekleri sunan Öznur Hanım, ek olarak su ve süt kefiri gibi probiyotik içecekleri de müşterileriyle buluşturuyor.

 

DSC 0085 scaled - Süt Rüyası

 

Öznur Hanım, Süt Rüyası’nın öne çıkan gurme lezzeti Süt Reçeli’nin malzemelerini, faydalarını ve nasıl tüketildiğini Komsubostan.com için şöyle sıralıyor.

 

Kullanılan Malzemeler
Ari belgeli çiftlik sütü,
Pancar şekeri,
Karbonat
Katkı koruyucu ve kıvam arttırıcı yok.

Faydaları
Kalsiyum protein deposudur.

Nasıl Tüketilir?
Sürülebilir çikolatalara alternatif
Krep ve pankeklerle
Kahvenin yanında
Pasta yapımında

 

Süt Rüyası ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak için üretici detay sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Türkiye’nin aracısız tarım ve hayvancılık platformu Komsubostan.com, sizleri değerli üreticilerimiz ile buluşturmaya devam edecek.

 

 

Sonuç yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.